Abdominoplastyka, określana powszechnie jako operacja plastyczna brzucha, pozwala na skuteczną poprawę proporcji sylwetki. Nic dziwnego, że taka ingerencja chirurgiczna cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Jakie efekty niesie ze sobą plastyka brzucha i kiedy warto ją rozważyć?
Jakie są wskazania do plastyki brzucha?
Plastyka brzucha może być wykonana z różnych względów. Jednak zdecydowanie najczęściej na taką ingerencję chirurgiczną decydują się osoby, borykające się z problemem nadmiaru zbędnej tkanki tłuszczowej i fałdów skórnych, zlokalizowanych w tym obszarze. Nieco więcej o tym zagadnieniu można dowiedzieć się ze strony https://derm-estetyka.pl/operacja-plastyczna-brzucha.html/, na której przeczytasz m.in. o wskazaniach do zabiegu, jakim jest operacja plastyczna brzucha. Jak się okazuje, z takiej formy leczenia najczęściej korzystają kobiety, zmagające się z rozciągniętymi powłokami brzusznymi po okresie ciąży. Jednak coraz częściej na abdominoplastykę decydują się także osoby, u których rozciągnięcie fałdów skórnych spowodowane było znaczną utratą masy ciała.
Plastyka brzucha po ciąży – jakie warunki musisz spełnić?
Jak już zostało wspomniane, operacja plastyczna brzucha to rozwiązanie dla kobiet, borykających się z rozejściem mięśni po przebytych ciążach, ale również i z nieestetycznie rozciągniętą skórą w tym obszarze ciała. Przejdź na stronę renomowanej kliniki i sprawdź, czy operacja plastyczna brzucha po ciąży to zabieg, do którego kwalifikujesz się Ty, lub bliska Ci osoba.
Warto podkreślić, że plastyka brzucha możliwa jest dopiero pół roku po ostatnim porodzie. Nieco dłużej muszą poczekać kobiety, które zdecydowały się na karmienie piersią, gdyż abdominoplastykę przeprowadza się dopiero 6 miesięcy po zakończeniu laktacji. Przeciwwskazaniem do takiej ingerencji nie będzie natomiast cesarskie cięcie, choć warto podkreślić, że plastyka brzucha jest zabiegiem, na który należy zdecydować się dopiero wówczas, gdy kolejne ciąże nie będą już planowane.
Jakie efekty przynosi operacja plastyczna brzucha?
Operacja plastyczna brzucha jest skutecznym działaniem, dzięki któremu nasze ciało odzyskuje atrakcyjny wygląd, a sylwetka nabiera właściwych proporcji. Taka ingerencja chirurgiczna sprawia, że:
- pacjent uzyskuje zgrabną sylwetkę i płaski brzuch,
- mięśnie brzucha stają się bardziej napięte, a skóra odzyskuje utraconą jędrność,
- zlikwidowany zostaje dyskomfort i ból, spowodowany odparzeniami, zlokalizowanymi pod zwisającymi fałdami skórnymi.
Nic więc dziwnego, że plastyka brzucha jest jednym z najczęściej wybieranych zabiegów przez pacjentów dobrych klinik medycyny estetycznej na terenie całego kraju. Niemniej jednak nie może być ona traktowana jako broń w walce z otyłością. Ma ona bowiem na celu poprawę wyglądu tej części ciała, choć z pewnością nie zastąpi zdrowej, odpowiednio zbilansowanej diety i regularnej aktywności fizycznej.
Operacja plastyczna brzucha a okres rekonwalescencji – o czym warto wiedzieć?
Na czas rekonwalescencji po operacji plastycznej brzucha wpływa wiele czynników, w tym m.in. wiek, stan zdrowia, masa ciała czy też rozmiar ingerencji chirurgicznej. W tym momencie warto wspomnieć o miniabdominoplastyce, stanowiącej alternatywę dla tradycyjnej plastyki brzucha. Ingerencji podlega tutaj bowiem wyłącznie jego dolna część. Taki zabieg jest zdecydowanie mniej inwazyjny, co znacznie skraca okres rekonwalescencji.
Nieco inaczej wygląda sytuacja, gdy pacjent poddawany jest typowej plastyce brzucha. Konieczne staje się wówczas ograniczenie aktywności fizycznej przez minimum 6 tygodni. W tym czasie należy również nosić elastyczny pas, mający na celu zapobieganie obrzękowi i poprawę komfortu codziennego funkcjonowania po operacji. Jej końcowe efekty ocenia się jednak dopiero po upływie roku.
Czy warto zdecydować się na plastykę brzucha?
Operacja plastyczna brzucha przynosi cały szereg wymiernych rezultatów, poprawiając nie tylko sylwetkę, ale również i samopoczucie. Należy podkreślić jednak, że to ingerencja rozległa i skomplikowana, przez co okres rekonwalescencji wiąże się z licznymi ograniczeniami i wyrzeczeniami. Dlatego też warto dokładnie rozważyć taką decyzję oraz rozwiać ewentualne wątpliwości w trakcie specjalistycznej konsultacji z zaufanym lekarzem.
Materiał zewnętrzny