amedis.pl

Blog tematyczny o lifestylu

Lifestyle

Jak randkować w Internecie – trzy ważne zasady

Jak randkować w Internecie – trzy ważne zasady

Dzięki Internetowi poznanie kogoś wyjątkowego jest o wiele łatwiejsze niż miało to miejsce kiedykolwiek wcześniej. Nie brakuje przecież portali stworzonych właśnie z myślą o randkowaniu. Ich różnorodność sprawia, że miejsce przyjazne dla siebie znajdą zarówno starsi, jak i młodsi użytkownicy poszukujący szczęścia w miłości. Nie brakuje zarówno stron, na których dąży się do szybkiego przeniesienia znajomości do realnego świata, jak i tych, które są jak gdyby stworzone do tego, aby najpierw poznać się lepiej prowadząc korespondencję. Nie ma jednej odpowiedzi na pytanie o to, które ze wspomnianych portali są lepsze, a które gorsze. Bez większego trudu można jednak dowiedzieć się, jak randkować w Internecie, aby nie przeżyć nieprzyjemnego rozczarowania.

Po pierwsze – bądźmy wymagający

Osoby szukające miłości często słyszą o tym, że w pewnym momencie nie ma już czasu na wybredność. Nieustannie powtarza się im, że skończył się czas wybierania, teraz zaś wypada dopuścić do głosu te opcje, które do tej pory wydawały się niemożliwe do zrealizowania. Choć jednak takie uwagi pojawiają się dość często i padają również z ust rozgoryczonych odrzuceniem potencjalnych partnerów, nie należy brać ich sobie do serca. Poszukiwanie miłości to nie rekrutacja, w czasie której należy wybrać określonego kandydata nawet, jeśli nie spełnia naszych oczekiwań. Jeśli więc serce i rozum mówią nam, że dana opcja nie jest najlepsza, nie dawajmy nikomu niepotrzebnych szans.

Po drugie – nie angażujmy się w zbyt długą wymianę maili

Choć nie brakuje osób randkujących w Internecie tylko po to, aby wymieniać z kimś maile, zdecydowana większość użytkowników portali dla samotnych chce poznać kogoś, kto stanie się im bliski także w realnym świecie. Jeśli więc i my należymy do tej grupy, unikajmy jak ognia osób, które unikają samej wzmianki o spotkaniu, a gdy już ma do niego dojść, wymyślają tysiące wymówek. Owszem, niekiedy można usłyszeć historie o udanych związkach osób, które bardzo długo zwlekały ze spotkaniem. Należą one jednak do rzadkości. Większość osób poświęcających w pewnym momencie zbyt wiele czasu na bezowocną wymianę korespondencji potwierdza, że z perspektywy żałuje tego.

Po trzecie – nie liczmy, że każdy odpowie na naszą wiadomość i nie zrażajmy się

Wiele osób randkujących w Internecie ma tendencję do ignorowania wiadomości. Robi się tak przede wszystkim wtedy, gdy rozmówca nie podoba się fizycznie albo gdy to, co pisze o sobie, budzi niepokój. Bywa i tak, że ludzie nie odpowiadają na wiadomości, bo właśnie są w trakcie bliższego poznawania innej osoby z portalu. To naturalne i nie trzeba uważać tego za osobistą porażkę.

Udostępnij