Strona główna
Dieta
Tutaj jesteś

Dieta na odchudzanie – 5 złotych zasad odchudzania

24 stycznia 2022 dieta na odchudzanie


Istnieją niezliczone, często sprzeczne koncepcje dietetyczne. Czasami zaleca się wyeliminowanie węglowodanów, innym razem białka, unikanie owoców, albo jedzenie tylko owoce. Można się w tym pogubić, a co gorsza nie stracić na wadze. Czy istnieje dieta na odchudzanie, która jest idealna? Dlaczego niektóre diety działają i gdzie leży najważniejszy wspólny mianownik udanych koncepcji diet? Jakie są podstawowe zasady odchudzania?

Nadaj priorytet żywności nieprzetworzonej

Wyeliminuj z planu żywieniowego gotowe posiłki, pakowane przekąski, fastfoody, napoje gazowane i tym podobne. Oszczędza to mnóstwo kalorii, niezdrowych tłuszczów, cukru i dodatków, które czasami kuszą, by jeść więcej, niż faktycznie potrzebujesz. Niezależnie od tego, czy stosujesz dietę keto, paleo, czy gotujesz dania kuchni śródziemnomorskiej, czy liczysz kalorie — za każdym razem, gdy samodzielnie przygotowujesz swoje posiłki, szanse na trwałe zrzucenie wagi są bardzo duże.

Planuj posiłki

Kiedy zaczynasz świadomie myśleć o tym, co będziesz jeść – to znaczy planować z wyprzedzeniem – nie w pułapkę wpadasz w pułapki głodu i świadomie wybierasz zdrową żywność. Kolejny punkt, który łączy wiele dobrych diet — zwracasz uwagę na to, co jesz i ile jesz. Ponadto jesz zdrowiej i masz szansę przyjąć mniej kalorii. Dzięki temu szybciej tracisz na wadze.

Trzymaj się stałych godzin posiłków i nie podjadaj

W przypadku niektórych diet między posiłkami musi być przerwa godzinowa, a nawet poszczenie przez długi czas. Te koncepcje działają, ponieważ nie przekąszasz między posiłkami, tym samym eliminujesz kolejny czynnik tuczący — niekontrolowane podjadanie.

Unikaj żywności, od której się tyje

Większość diet poważnie ogranicza spożycie fast foodów, słodyczy i pokarmów bogatych w cukier. Nie jedząc tych tuczących pokarmów, tracisz na wadze. Jednak bądź ostrożny — każdy, kto restrykcyjnie przestrzega unikania pewnych pokarmów, szybko ma na nie wielką ochotę. Lepiej być elastycznym i pozwalać sobie od czasu do czasu na małe wyjątki.

Zmień styl życia

Uważne odżywianie się, wykonywanie programu ćwiczeń, liczenie szklanek wody — wszystkie te czynniki mają bardzo pozytywny wpływ na utratę wagi.

Jak wyłączyć efekt jojo?

Utrata wagi nie jest największą trudnością. Najtrudniejsze jest utrzymanie osiągniętej wagi. Monotonne posiłki, wiele zakazów, surowe zasady nie są na dłuższą metę wykonalne w życiu codziennym. Ostatecznie najlepszym sposobem na trwałe schudnięcie jest zmiana diety i prowadzenie zdrowego trybu życia – to rekomendacja renomowanych ekspertów żywieniowych.

Wpływ diety na osiągnięcia sportowe

Redakcja amedis.pl

Nasza redakcja składa się z pasjonatów zdrowego stylu życia. Z pełną starannością i zaangażowaniem, przygotowujemy artykuły o zdrowiu, urodzie i sporcie. Mamy nadzieję, że każdy znajdzie tu coś dla siebie!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

makaron świderki
dieta niskowęglowodanowa efekty
co jedzą wegetarianie

Jesteś zainteresowany reklamą?