Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś

Odstające uszy u dziecka – jak je skorygować?

5 marca 2023 dziecko uszy


Nadmiernie odstające uszy u dziecka mogą stać się dla niego poważnym problemem. W takim przypadku rodzice mogą zdecydować się na odpowiednie metody korekcji uszu dziecka. Jakie z nich pozwalają na uzyskanie najlepszych wyników?

Jakie są powody odstawania uszu u dzieci?

Odstające uszy u dzieci mogą być spowodowane różnymi czynnikami. Bardzo często są one cechą dziedziczną, przekazywaną od jednego lub obojga rodziców. Gdy zatem rodzice mają odstające uszy, wtedy taki defekt może też pojawić się u dziecka.

W niektórych przypadkach chrząstka w uchu może nie rozwijać się prawidłowo, co również prowadzi do zmiany kształtu ucha. Przykładowo może być to rezultat podwijania się ucha dziecka w dzieciństwie.

Innymi przyczynami takiego problemu może być uraz ucha oraz wady wrodzone, które pojawiają się u dziecka.

Chociaż odstające uszy zazwyczaj nie stanowią poważnego problemu medycznego, mogą mieć duży wpływ na poczucie własnej wartości i pewność siebie dziecka. W takim przypadku dobrym wyborem może być zastosowanie odpowiednich metod korekcji odstających uszu.

Odstające uszy u dziecka – jak można skorygować ich wygląd?

Obecnie odstające uszy u dziecka można korygować za pomocą paru sposobów. Jaki z nich pozwoli na uzyskanie najlepszych efektów?

Opaski na odstające uszy

U najmłodszych dzieci można spróbować poprawić wygląd uszu za pomocą opasek. Zmieniają one położenie małżowiny usznej i przyciskają ją do czaszki. 

Taka metoda pozwala na uzyskanie dobrych efektów wtedy, gdy ucho nadal jest plastyczne, dlatego nie jest ona zalecana u osób dorosłych.

Plastry na odstające uszy

W sprzedaży można znaleźć również specjalne rodzaje plastrów na odstające uszy, które mogą być używane również u dzieci. Są to dwuelementowe plastry, które umieszczane są na małżowinie oraz na głowie.

Plastry na odstające uszy pozwalają na uzyskanie szybkiego efektu, natomiast nie zawsze są one bardzo skuteczne. Również u dzieci mogą one powodować pojawienie się zaczerwienienia, swędzenia, odparzenia skóry.

Operacja odstających uszu – plastyka uszu

Odstające uszy u dziecka można skorygować za pomocą zabiegu chirurgicznego zwanego otoplastyką. Ta procedura jest zwykle wykonywana u dzieci w wieku od 5 lat. Gdy konieczna jest korekta odstających uszu Kraków to jedno z wielu miast, gdzie także można ją wykonać.

Procedura otoplastyki polega na wykonaniu małych nacięć za uchem, dzięki którym chirurg może zmienić kształt i położenie chrząstki ucha, aby uzyskać naturalnie wyglądający kontur ucha. Procedura zwykle trwa około 1-2 godzin i jest wykonywana w warunkach ambulatoryjnych w znieczuleniu ogólnym, co oznacza, że dziecko może wrócić do domu tego samego dnia.

Po zabiegu dziecko będzie potrzebować opaski na głowę, aby chronić uszy i pomóc zachować ich nowy kształt. Ważne jest, aby dokładnie przestrzegać zaleceń lekarza po operacji, aby uzyskać najlepsze wyniki.

Dokładne informacje dotyczące procedury można znaleźć na stronie internetowej: https://instytut.bielenda.pl/oferta/chirurgia-plastyczna/korekta-odstajacych-uszu/.

Wpływ diety na osiągnięcia sportowe

Redakcja amedis.pl

Nasza redakcja składa się z pasjonatów zdrowego stylu życia. Z pełną starannością i zaangażowaniem, przygotowujemy artykuły o zdrowiu, urodzie i sporcie. Mamy nadzieję, że każdy znajdzie tu coś dla siebie!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Nowoczesna ginekologia - diagnostyka prenatalna dla zdrowia matki i dziecka
dziecko uszy
tort na urodzinowe przyjęcie

Jesteś zainteresowany reklamą?